Jakie zabiegi pielęgnacyjne warto wykonać w salonie fryzjerskim?
Zabiegi

Jakie zabiegi pielęgnacyjne warto wykonać w salonie fryzjerskim?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Każda z nas marzy o zadbanych, gęstych i błyszczących włosach. W drogeriach możemy przebierać wśród kosmetyków do pielęgnacji włosów, jednak sklepowe produkty nie zawsze wystarczają. Wówczas warto zdecydować się na zabieg w salonie fryzjerskim. Podpowiadamy, jakie zabiegi pomogą upiększyć nasze kosmyki.

Dzięki powszechnie dostępnym kosmetykom do włosów możemy wykonać codzienną, podstawową pielęgnację w warunkach domowych. Zdarza się jednak, że kosmyki potrzebują profesjonalnego zabiegu. Intensywniejszej regeneracji mogą wymagać po ciąży, wieloletnim farbowaniu, długotrwałym wystawianiu na niekorzystne warunki atmosferyczne czy w okresie przesilenia wiosennego bądź jesiennego. W takich przypadkach zamiast po raz kolejny szukać w ciemno następnej odżywki, lepiej udać się do salonu, gdzie fryzjer dobierze zabieg do rodzaju naszych włosów, uwzględniając ich potrzeby. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze zabiegi pielęgnacyjne, które mogą zostać nam zaproponowane.

Botoks na włosy

To zabieg odżywczy, który, dostarczając mnóstwo cennych witamin, minerałów oraz składników budujących, przywraca osłabionym włosom witalność. Dogłębnie nawilża, uzupełnia wolne przestrzenie w pasmach, nadaje miękkość i zapewnia ochronę.

Nazwa zabiegu, kojarząca się z medycyną estetyczną, jest związana ze strzykawką, której używa fryzjer. Pozwala ona wygodnie rozprowadzić na włosach serum, bazujące na naturalnych składnikach. Nie musimy się obawiać, że w jego składzie znajdziemy sól, parabeny, siarczany czy barwniki.

Peeling trychologiczny

Peeling trychologiczny to jeden z podstawowych zabiegów fryzjerskich, który warto wykonywać profilaktycznie i najlepiej regularnie. Bez zdrowej skóry głowy trudno mieć zdrowe włosy. Oczyszczanie jest istotne, ponieważ chroni przed różnymi problemami, takimi jak łupież. W salonach fryzjerskich stosuje się dwa rodzaje peelingu:

  • peeling skóry głowy preparatem z drobinkami złuszczającymi,
  • peeling kawitacyjny skóry głowy za pomocą ultradźwięków.

Oba mają na celu oczyszczenie skóry głowy z resztek kosmetyków, nagromadzonych zanieczyszczeń i nadmiaru łoju. Dzięki zabiegowi pobudza się krążenie krwi, przez co włosy stają się mocniejsze. Każde kolejne zastosowanie peelingu będzie efektywniejsze.

Keratynowe prostowanie włosów

To prawdopodobnie najpopularniejszy zabieg przeprowadzany w salonach. Jego popularność wynika z tego, że nie tylko regeneruje włosy, lecz także wyraźnie poprawia ich wygląd. Keratynowe prostowanie przede wszystkim wygładza pasma (jak wskazuje nazwa), ale nie tylko. Do jego zalet można zaliczyć:

  • naprawę uszkodzeń strukturze włosów,
  • dogłębną regenerację włosów,
  • wzmocnienie cebulek,
  • ochronę przed wilgocią i szkodliwymi czynnikami.

Podczas zabiegu wykorzystuje się produkt z keratyną, czyli białkiem, który buduje włos.

Darsonwalizacja (elektrostymulacja)

W tym zabiegu wykorzystuje się prądy d’Arsonvala, czyli promieniowanie o wysokiej częstotliwości drgań, wysokim napięciu i niskim natężeniu. Prądy są wytwarzane przez specjalne urządzenie wyposażone w elektrodę, którą przykłada się do skóry głowy. Darsonwalizacja pozwala zlikwidować bakterie i grzyby, a także stany zapalne w skórze, pobudza procesy odnowy komórkowej i wzrost włosów, oczyszcza i dezynfekuje skórę głowy. Zabieg poleca się osobom cierpiącym na przetłuszczanie włosów, łysienie łojotokowe czy nadmierne wypadanie włosów.

Zdj. główne: Alexander Krivitskiy/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak skutecznie napisać pracę dyplomową na studiach?
Jak skutecznie napisać pracę dyplomową na studiach?
W artykule przedstawimy, jak skutecznie napisać pracę dyplomową na studiach, w tym prace magisterskie, licencjackie oraz na studia podyplomowe.
Jak skuteczne suplementy mogą poprawić twoje wyniki treningowe?
Jak skuteczne suplementy mogą poprawić twoje wyniki treningowe?
Dowiedz się, jak odpowiednie suplementy mogą optymalizować efekty treningów. Poznaj naukowe dowody na ich działanie i dowiedz się, jak prawidłowo je stosować, aby uzyskać maksymalne korzyści.
Fizjoterapia ortopedyczna – jakie oferuje korzyści?
Fizjoterapia ortopedyczna – jakie oferuje korzyści?
Fizjoterapia ortopedyczna to dziedzina medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem, leczeniem i rehabilitacją zaburzeń układu mięśniowo-szkieletowego.
Ostatnie wpisy