Jakie perfumy wybrać na wesele?
Ślub i wesele

Jakie perfumy wybrać na wesele?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Ślub i towarzyszące mu wesele to wielkie wydarzenie w życiu, zatem podczas tego dnia wszystko powinno być wyjątkowe i idealnie dopasowane. Dotyczy to także wybieranych pod tym kątem perfum.

Zdecyduj się na coś wyjątkowego

Pamiętaj, że nie jest to dzień jak każdy inny, więc z pewnością nie warto sięgać po perfumy z których korzystamy standardowo, nawet jeżeli bardzo nam się podobają. Wszak będziemy wspominać te chwile przez resztę życia, więc dobrze byłoby mieć także zapach, który będzie nam się kojarzył z tym wyjątkowym wydarzeniem.

Można zatem sięgnąć po coś innego niż zwykle, coś na co nie zdecydowalibyśmy się w codziennym użytku i co trwale zapisze nam się w pamięci. Przy wyborze wskazana jest także konsultacja pomiędzy Parą Młodą, by ich perfumy wzajemnie się uzupełniały i przede wszystkim pasowały nie tylko danej osobie, ale i partnerowi czy partnerce.

Coraz częściej fotografowie ślubni oferują także towarzyszenie Pannie Młodej bądź Panu Młodemu w trakcie przygotowań, uwieczniając te chwile na fotografiach. Jeżeli zdecydujemy się również na taką sesję to bardzo efektownie wypadają zdjęcia w których spryskujemy się perfumami – w takim przypadku szczególną uwagę powinno się też przyłożyć do tego by wybrać buteleczkę o pięknym kształcie i być może unikalnej barwie.

Czym się kierować przy wyborze?

Podobnie jak przy wybieraniu codziennych perfum, najważniejsze jest to by odpowiadały one nam samym i pasowały do naszego stylu bycia oraz osobowości. Poczucie komfortu i swobody jest bowiem tego dnia jeszcze bardziej potrzebne niż zwykle. Zakupu dobrze jest dokonywać w swojej sprawdzonej perfumerii, gdzie będziemy mieli pewność odnośnie produktów, a często można też będzie liczyć na cenną poradę od obsługi, która już nas kojarzy.

Kwestią, którą należy wciąż pod uwagę jest także pora roku w której odbywa się wesele – jesienią czy zimą ciekawym rozwiązaniem mogą się okazać wyraziste, orientalne perfumy, lecz będą one bardzo złym wyborem w przypadku ceremonii wiosną bądź latem. Wreszcie istotne są też dodatki, a w szczególności wiązanka ślubna, by poszczególne zapachy nie gryzły się ze sobą.

Świeże i kwiatowe zapachy

Charakter tego wydarzenia jest subtelny i elegancki, więc najlepiej jest jednak, gdy właśnie takie będą wybierane perfumy. Mężczyźni mogą postawić na w miarę neutralne i orzeźwiające aromaty, kosztem tych bardzo ciężkich, bowiem mogą one przeszkadzać niektórym osobom w najbliższym otoczeniu, a wokół Pary Młodej cały czas coś się dzieje.

W przypadku kobiet sprawdzonym rozwiązaniem są delikatne perfumy o kwiatowych bądź owocowych aromatach. Nie będą one drażniące i wpiszą się w subtelność oraz powabność Panny Młodej, dzięki czemu będzie się ona czuła swobodnie i zapach ten podkreśli jedynie jej kobiecość oraz urodę.

Decydując o perfumach na wesele warto zdecydować się na coś nowego, co będzie nam się kojarzyło potem tylko z tym wyjątkowym wydarzeniem. Należy skonsultować decyzję z partnerem bądź partnerką i kierować się przy wyborze również takimi kwestiami jak charakter uroczystości, pora roku czy dobrane dodatki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Idealne sukienki na wesele latem
Idealne sukienki na wesele latem
W tym artykule przedstawimy Ci kilka inspirujących propozycji idealnych sukienek na wesele latem, które pozwolą Ci błyszczeć na parkiecie i podkreślić swoją kobiecą urodę.
Zespół czy dj na wesele?
Zespół czy dj na wesele?
Zespół czy DJ na wesele: Dylemat muzyczny, który wpływa na atmosferę i zabawę.
Wypełniacze z kwasem hialuronowym: Rewitalizuj swoją skórę
Wypełniacze z kwasem hialuronowym: Rewitalizuj swoją skórę
Odkryj moc wypełniaczy z kwasem hialuronowym i przywróć swojej skórze młodszy wygląd! Redukuj zmarszczki i ciesz się promiennym wyglądem!
Ostatnie wpisy